Vågå juniordansarlag og Valde Sletten med tredjeplass på heimebane

Vågå jr. dansarlag

Vågå jr. dansarlag Foto:

Vågå sine juniorar dansa seg til ein tredjeplass på heimebane. Bronseplass vart det også på Ragna Valde Sletten i Fele C.

DEL

Det vart klart da dei fyrste resultata frå Landskappleiken 2019 vart offentleggjort torsdag kveld.

Vågå juniordansarlag, som var i sving tidlegare på dagen, kunne juble for ein finfin tredjeplass i lagdans. Eitt fattig poeng frå andre plassen.

Øyvind Sandum - Fele B

 

Foto: Liv Anette Nygjerdet/FolkOrg

Øyvind Sandum - Fele B Foto: Liv Anette Nygjerdet/FolkOrg Foto:

Ein annan vagver, Øyvind Sandum, hadde bytta bort dragspelet med fele for høvet. Sandum spelte seg til ein fjerde plass i Fele klasse B. Sigeren i klassa gjekk til Kristin Kolden frå Lom Spel og dansarlag.

Ventetida fram til premieutdelinga vart kort for deltakarane i Fele C. Denne klassa var fyrst ferdig litt over klokka halv seks torsdag kveld. Her viste Vågåjenta Ragna Valde Sletten at ho kan både danse og spele. Ho var også med og tok tredjeplass i lagdans tidligare på dagen.

Resultat:

Lagdans junior

1 Bulder og Brak Halling 89 poeng

2 Småjondølenes dansarlag Telespringar 83

3 Vågå juniordansarlag Vågåspringleik 82

4 Hallingdal, Springar Hallingspringar 65

5 Spelemannslaget Fjelljom Gammalt (gamlespringaren i Nordfjord) 62

6 FolkemusikkUng i Valdres Valdresspringar 61

7 Lom hallingdansegruppe Halling 51

7 Hallingdal, Halling Halling 51

Lagdans senior

1 Papalooks Halling 95 poeng

2 Småjondølenes dansarlag Telespringar 93

3 Røros Folkedanslag 1 Rørospols 92

4 Mamalooks Halling 91

5 #Hedmark Pols 90

6 Røros Folkedanslag 2 Rørospols 89

7 Øystre Slidre Spel- og dansarlag 1 Valdresspringar 88

8 Ål spel- og dansarlag Hallingspringar 87

9 Trysil-Knut Dans- og spelmannslag Runnom 86

9 Gol spel- og dansarlag Hallingspringar 86

11 Leikarringen i BUL Oslo 1 Polsdans frå Finnskogen 85

12 Øystre Slidre Spel- og dansarlag 2 Valdresspringar 84

12 Vårflaumen Spel- og dansarlag Valdresspringar 84

14 Nes Nasjonale Dansarring Telespringar 81

15 BUL i Nidaros Innherredspols 80

16 Tinn Spelemannslag Tinnspringar 79

16 Leikarringen i BUL Oslo 2 Polsdans frå Finnskogen 79

18 Numedal Spel- og dansarlag Numedalsspringar 78

19 Hedmark Danselag Polsdans frå Elverum 77

20 Bygdedanslaget i Hamar Rendalspolsk 74

21 Rogafolk Suldalsspringar 73

21 Valdreskvelven og Vestre Slidre Valdresspringar 73

21 Mukampen spel- og dansarlag 2 Springleik 73

21 Vågå dansarlag 1 Vågåspringleik 73

25 Vågå dansarlag 2 Vågåspringleik 72

25 Randsfjordslaget Springdanser frå Land og Hadeland 72

27 Valdreslaget i Oslo Valdresspringar 71

28 Syndebukken dansarlag Sørfjordspringar 70

29 Bygdedanslaget i Bjørgvin Rudl 69

30 Voss Spelemannslag Springar frå Voss 68

31 Spelemannslaget Fjelljom Gammalt (Gamlespringaren i Nordfjord) 66

32 Hardanger Spelemannslag Springar 64

33 Mukampen spel- og dansarlag 1 Springleik 61

34 Skjåk Spel- og dansarlag Springleik i Skjåk-tradisjon 59

Fele B

1 Kristin Kolden Lom Spel- og dansarlag 74 poeng

2 Thea Marie Ytterdal Valldal Spelemannslag 72

3 Ingebjørg Hammerdalen Lom Spel- og dansarlag 70

4 Øyvind Sandum Vågå Spel- og Dansarlag 60

5 Nils Didrik Feragen Brekken Spell- og Danselag 59

6 Runhild Heggem Nordmøre spelmannslag 57

7 Nina Hoel Oppdal Spell- og dansarlag 54

7 Jorunn Marie Remen Spelemannslaget Dåm og Drag 54

Halling B

1 Håkon Håvelsrud Odden Vårflaumen Spel- og dansarlag 80

2 Mikkel Aasberg Arnesen Geilo Spelemannslag 77

3 Jon Bugge Mariussen Nesodden danselag, Folkorg 76

4 Even Ellegaard Westeng Gransherad Spel og dansarlag 71

5 Eilif Hellum Noraker Vårflaumen Spel- og dansarlag 68

6 Olav Kvåle Myksvoll Gol spel- og dansarlag 67

7 Vebjørn Jøtun Fauske Gol spel- og dansarlag 64

8 Joakim Øyen Dagsgard Vågå Spel- og Dansarlag 59

9 Peder Myhr Trysil-Knut Dans- og Spelmannslag 46

Fele C

1 Marius Westling Østerdølenes Spellmannslag 82

2 Signe Weider Skjesol Hedmark Juniorspellmannslag, FolkOrg 78

 Ragna Valde Sletten Vågå Spel- og Dansarlag 75

4 Åsmund Farstad Spelemannslaget Fjelljom 73

5 Trygve Liahagen Hedmark juniorspellmannslag, FolkOrg 72

6 Jenny Aalborg Hedmark juniorspellmannslag, FolkOrg 71

7 Bendik Espenes Trøndelag Folkemusikklag 70

8 Ragnhild Grøna Lom Spel- og dansarlag 69

9 William Rustad Sør-Fron Spelmannslag 68

10 Lina Brenden Lom Spel- og dansarlag 67

11 Robin Morken Oppdal Spell- og dansarlag 66

12 Iselin Anna Aukrust Lom Spel- og dansarlag 65

13 Martin Westling Hedmark Juniorspellmannslag, FolkOrg 64

14 Åste Sulheim Viken Lom Spel- og dansarlag 61

15 Frøydis Emilia Olhans Follofeler, FolkOrg 58

16 Hannah Moira Midtbø-Bruner Osterøy Spel- og dansarlag, Bergen juniorspelemannslag 54

17 Ingrid Grøna Lom Spel- og dansarlag 53

17 Magnhild Moen Helland Lom Spel- og dansarlag 53

19 Jonathan Vide Jansson Follofeler, FolkOrg 52

20 Hanne Kjøk Lom Spel- og dansarlag 48

20 Synne Kjøk Lom Spel- og dansarlag 48

22 Eirunn Husby Nordstad Bergen juniorspelemannslag, FolkOrg 46

Artikkeltags